HEPATITA - C

Teodora ---> TUMORA EPIFIZALA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Teodora ---> TUMORA EPIFIZALA

Mesaj  Decebal la data de Joi Dec 23, 2010 11:37 am

Dragii mei,
Am vazut acest topic si doresc sa postez si eu despre un caz despre care am aflat acum 1 saptamana.

Este vorba despre o prietena dea mea, despre care am aflat acum 1 saptamana ca ar suferi de o tumora epifizala. Am cunoscut-o pe teo in luna februarie 2010, fiind amandoi voluntari in cadrul Crucii Rosii Iasi, si chiar am lucrat cu ea la cateva activitati de voluntariat in luna martie, pentru strangerea de fonduri pentru 2 case de batrani din Iasi.
Era si este si acum o fata plina de viata, dornica sa ajute pe cei din jur, este in clasa a XII la Colagiul national din Iasi, un colegiu de prestigiu, si doreste sa devina medic. Stiu ca inca din luna februarie imi spunea ca se pregateste pentru admiterea la madicina. Acum, ea este increzatoare ca totul va fi bine, si spune ca poate asta este un semn de la Dumnezeu pentru ca ea sa devina Neurochirurg.
Tumora este destul de mare, aproximativ cat o minge de ping pong.
Prima data a vrut sa se opereze aici la Iasi, numai ca riscurile sunt prea mari din cauza lipsurilor pe care le stim cu totii din spitalele dela noi.
Au contactat un spital din Germania, si deja au si facut programare pentru 10 ianuarie pentru consultatie.
Am sa postez aici pe forum cu permisiunea voastra si blogul administrat de colegii ei de clasa, unde sunt postate mai multe detalii, documente medicale, si tot ce trebuie !

Multumesc mult si Doamne ajuta !

http://tudoseana.blogspot.com/
Decebal
Am obtinut SVR-ul.
Am obtinut SVR-ul.

Fibroza : A2F3
masculin Numarul mesajelor : 1190
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : Foarte buna

Sus In jos